V naší knihovně máme opravdického knihovního skřítka!

Jmenuje se Babík, bydlí zde již dlouho, i když se dlouho schovával. Pomáhá paní knihovnici uklízet knihy a vymýšlet akce pro děti. Ani jsme se nenadáli, a v létě mu přibyla kamarádka. V zahradě jsme objevili zahradní vílu Rozárku, které se v knihovně zalíbilo, a tak tu s Babíkem hospodaří. Chodí se ale také starat o růže do zahrady.

Babík Rozárka

Další kamarádkou Babíka a Rozárky je lesní víla Sylvána. Na tu narazili jednou při hledání hub v lese. Stará se o všechny lesní rostliny, stromy a květiny. Občas zajde do knihovny na návštěvu. V lese bydlí také lesní skřítek Wolfram. Stará se o zvířata a ptáky. Jeho jméno je velmi staré a znamená: Vlčí havran. I on přijde občas se Sylvánou do knihovny.

Sylvána Wolfram

Z Francie, kraje Provence, kde se od nepaměti pěstuje levandule, k nám zavítala luční levandulová víla Vanda. Přitáhla ji vůně levandule, které byla v létě plná knihovna. Přišla za námi ve svátečním kroji svého kraje. Jejím přítelem je rytíř Robert z francouzského hradního města Carcassone. Ten s ní přijel na vánoční návštěvu za Babíkem a jeho přáteli. O tomto setkání si můžete přečíst v pohádkové omalovánce Babíkovy Vánoce, kterou si můžete vytisknout z rubriky Ke stažení. Nově v rubrice najdete také celý příběh seznámení Vandy a Roberta.

Vanda Robert

A také tu máme nejstaršího knihovnického skřítka Biblíka, který se zde na jaře zastavil na okružní cestě po všech knihovnách v zemi a zůstal tu jaksi v karanténě. Zatím pomáhá a radí Babíkovi.

Biblík  Márinka

V omalovánce Babíkovy vánoce se také dozvíte, že v zimě přišel do knihovny ještě jeden skřítek, který zde nalezl úkryt před zimou. Je to Márinka léčivá, luční skřítek, která se stará o léčivé byliny na mezích a stráních.