30. 9. - 4. 10. 2019 Týden knihoven a výstava k výročí 100 let knih. zákona

Týden knihoven se letos poprvé zapojil do celoevropské kampaně na podporu čtení Europe reads (Evropa čte). Kampaň má za cíl změnit skutečnost, že v Evropě postrádá literární dovednosti 73 mil. dospělých a 13% dětí neukončí základní vzdělání. Smyslem je upozornit na to, že čtenářské dovednosti je potřeba stále kultivovat a podporovat. Každá knihovna, tedy i naše babická, se snaží o rozvoj čtenářství hlavně mezi dětskými čtenáři. Proto byl celý týden zaměřen na besedy s dětmi z 1. stupně ZŠ a setkání s dětmi z MŠ, besedy se staršími žáky budou následovat ještě v říjnu a v listopadu. Knihovna také vystavovala 14 dní staré knihy a dobové předměty z počátku 20. století k výročí 100 let prvního knihovního zákona. Celý TK platila amnestie na upomínky, registrace čtenářů na 1 rok byla zdarma a každý čtenář, který přišel vrátit nebo si půjčit knihy, dostal malý dárek.

Vytvořeno: 17. 10. 2019
Poslední aktualizace: 17. 10. 2019 14:43