27. 3. 2015 Noc s Andersenem

V Babicích proběhla již 14. Noc s Andersenem.

Tentokrát jsme zavítali do říše hastrmanů a už při vstupu do knihovny si každý spáč udělal jmenovku ve tvaru vodnického klobouku. Po nezbytných organizačních pokynech jsme si připomněli 210. výročí narození H. Ch. Andersena a přečtením pozdravu pana režiséra Zdeňka Trošky i 100. výročí narození Jana Drdy. Pak mezi nás přišly dvě vodnice - děti soutěžily o nejhezčí vymalovanou rybu a vyzdobily si hrníčky na „dušičky“. Po 21. hodině jsme se tajemnou cestou kolem hřiště všichni vydali do klubovny místních rybářů. Čekal nás vodník, který nám ukázal obrázky ryb našich potoků, rybníků a řek a seznámil nás s činnosti rybářského spolku. Do knihovny jsme se vrátili kolem 23. hodiny a děti si zalehly do svých spacáků. Pohádky na dobrou noc nám letos četl pan Karel Škrabal, který získal diplom Nejlepší táta čtenář. Ráno jsme se probouzeli písničkou Ty jsi můj strašnej zloděj času, kterou  zpívají Martha Issová a Vojtěch Dyk (text Pavel Cmíral).
Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na Noci s Andersenem, paní Mirce Koudelníčkové, Janě Vávrové, rybářskému spolku, panu Karlu Škrabalovi i maminkám, které napekly buchty.

Vytvořeno: 18. 1. 2016
Poslední aktualizace: 18. 1. 2016 22:55