5. 4. 2013 - Noc s Andersenem

V Babicích proběhla už dvanáctá Noc s Andersenem
Pro osmnáct dětí 1. – 5. tříd byla Noc s Andersenem v Babicích letos zaměřená na skřítky, strašidla a na hledání pokladu.

Nejprve se děti seznámily s pověstmi o pokladech našeho kraje, s lexikonem ohrožených druhů strašidel paní V. Klimtové a pak si samy vyrobily z triček svého skřítka. Za pomoci detektiva Ondry pak děti hledaly mapu ukrytého pokladu – pomohly jim tři nápovědy: 1. nápověda bylo hledání tajenky, 2. nápověda vyluštění 4 křížovek, 3. nápověda najít knihy křížovky, ve které pak byla ukryta část mapy. Pomoci mapy se pak děti vydaly na Mýtinku, kde je umístěná klubovna místních myslivců. Zde musely děti na tajemném dvoře hledat písmenka zaříkávadla a pak poklad, který hlídaly čarodějnice. V myslivecké klubovně si děti vyslechly povídání o zvěři a myslivosti a do knihovny se vrátily skoro před půlnocí. Ale spát se ještě nešlo. Uspořádali jsme pyžamové párty, porota vybrala nejpěknějšího elegána a manekýnu, Míša se Stázkou pověděly pár vtipů, zpívalo se, přednášelo básničky a pak za čtení strašidelných pohádek detektiva Ondry a paní knihovnice děti pomalu usínaly.

Všem pomocníkům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci Noci s Andersenem, moc děkujeme!

Vytvořeno: 18. 1. 2016
Poslední aktualizace: 18. 1. 2016 21:15