Bookstart - S knížkou do života

Naše knihovna se letos zapojila do celostátního projektu „Bookstart – S knížkou do života“ na podporu čtenářství.

Jeho cílem je seznamovat děti od nejútlejšího věku s knihami, aby pro ně bylo přirozené vzít knížku do ruky a ze začátku si třeba jen prohlížet obrázky, pak poslouchat příběhy, které jim budou číst dospělí, a nakonec okusit tu radost, začíst se do příběhu a ponořit se do světa fantazie. Čtením si budou navíc rozšiřovat slovní zásobu a bude se jim také lépe učit pravopis. A tak maminky z klubu, který se v knihovně schází každý pátek, získaly v březnu v rámci dotace Zlínského kraje dárkové sady z tohoto projektu. I další zájemci o čtení s dětmi ve věku 0-6 let se ještě mohou o tyto sady, obsahující projektovou knihu, hru, batůžek či tašku a další materiály, přihlásit v knihovně.

Vytvořeno: 18. 3. 2024
Poslední aktualizace: 18. 3. 2024 13:38