31. 3. - 1. 4. 2017 Noc s Andersenem

Noc s Andersenem začala letos netradičně v kině Hvězda v Uherském Hradišti promítáním filmu Čtyřlístek ve službách krále. Na toto promítání nás pozvaly pracovnice dětského oddělení Knihovny BBB v Uherském Hradišti jako dárek zdarma pro děti. Celá Noc s Andersenem se totiž letos odehrávala ve znamení oblíbeného komiksu Čtyřlístek.
Po promítání jsme se vrátili do naší místní knihovny, kde program pokračoval příchodem skutečných hrdinů Čtyřlístku, kteří si s dětmi povídali, rozdali jim speciální číslo Čtyřlístku, které vyšlo jen pro tuto příležitost, pak všichni skládali mapu pokladu a podle ní se vydali stezkou odvahy do Muzea myslivců a pytláků Na Mýtinku, kde na ně čekal opravdu poklad, a také myslivci, kteří jim poutavě povyprávěli nejen o zvířatech, ale také o myslivcích a pytlácích a provedli je muzeem. Potom jsme se vrátili do knihovny, kde ještě proběhla soutěž v hodnocení nejhezčího pyžamka, a pak už hurá do spacáků! Četli jsme si sami i společně až do půlnoci, nejoblíbenější pohádkovou knihou byla kniha popletených pohádek Teta to plete od spisovatelky Ivony Březinové.
Ráno čekala na děti dobrá snídaně – sladké výrobky šikovných rukou maminek nocležníků, pak se rozdávaly diplomy, dárečky a pamětní listy z nocování. Celkem v knihovně nocovalo 14 dětí.

Vytvořeno: 6. 4. 2017
Poslední aktualizace: 6. 4. 2017 10:19