Beseda s ilustrátorem Jiřím Fixlem

Beseda byla rozdělena do dvou částí, nejprve přišli žáci 1. a 2. třídy, pro které měl výtvarník připraveno téma „Jak se kreslí pohádka“.

Dětem nejprve řekl něco o své práci na knížkách pohádek pro děti, a pak si všichni zkusili malování pohádkových postav vodovkami. Děti popustily uzdu své fantazii, a tak na závěr se na výstavce prací bylo na co dívat, a také pan ilustrátor děti velmi chválil. Za odměnu od něj dostaly velmi hezké omalovánky.

Následovala beseda s žáky 3. – 5. třídy, která byla již zaměřena na knihu Světoví Češi, na které se pan Fixl podílel jako výtvarník. Kniha pojednává o slavných českých osobnostech velmi hezkou a netradiční formou kreslených komiksů, které mají zaujmout právě menší čtenáře. Výtvarník dětem popsal i názorně ukázal, jak vzniká takováto kniha, neboť sám několik let pracoval přímo v nakladatelství Albatros, takže zná celý proces vzniku knihy velmi dobře. Sám je také nejen ilustrátorem, ale i autorem knih, z nichž některé máme i v naší knihovně. Vyprávěl dětem o jednotlivých osobnostech, uvedených v knize, jako například Eliška Junková, Jan Eskymo Welzl, Hanzelka a Zikmund a další. Na závěr děti obdržely připravené pracovní listy s obrázky těchto osobností, které mohly vymalovávat i domalovávat to, co je při besedě zaujalo.

Vytvořeno: 28. 7. 2016
Poslední aktualizace: 28. 7. 2016 15:59